Website Manager

Colorado Rush Soccer Club

JCL TEAM SCHEDULE & FIELD MAP

JCL AFRICA

JCL AFRICA SCHEDULE

Home Team Away Team Date Start Time End Time Location Field
ADA Cameroon CASA Madagascar 10/02/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-1
ADA Egypt CASA Congo 10/02/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-2
Ambleside Kenya CASA Ghana 10/02/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-3
Amb/Aspen South Africa CASA Togo 10/02/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-4
Rush Liberia Rush Uganda 10/02/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-9
Rush Nigeria Rush Mozambique 10/02/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-10
Rush Senegal Rush Zambia 10/02/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-11
CASA Congo ADA Cameroon 10/02/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-1
CASA Ghana CASA Madagascar 10/02/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-2
CASA Togo ADA Egypt 10/02/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-3
Rush Uganda Ambleside Kenya 10/02/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-4
Rush Mozambique Amb/Aspen South Africa 10/02/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-9
Rush Zambia Rush Liberia 10/02/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-10
Rush Senegal Rush Nigeria 10/02/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-11
ADA Cameroon CASA Ghana 10/09/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-1
CASA Congo CASA Togo 10/09/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-2
CASA Madagascar Rush Uganda 10/09/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-3
ADA Egypt Rush Mozambique 10/09/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-4
Ambleside Kenya Rush Zambia 10/09/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-9
Amb/Aspen South Africa Rush Senegal 10/09/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-10
Rush Liberia Rush Nigeria 10/09/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-11
CASA Togo ADA Cameroon 10/09/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-1
Rush Uganda CASA Ghana 10/09/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-2
Rush Mozambique CASA Congo 10/09/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-3
Rush Zambia CASA Madagascar 10/09/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-4
Rush Senegal ADA Egypt 10/09/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-9
Rush Nigeria Ambleside Kenya 10/09/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-10
Rush Liberia Amb/Aspen South Africa 10/09/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-11
ADA Cameroon Rush Uganda 10/16/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-1
CASA Togo Rush Mozambique 10/16/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-2
CASA Ghana Rush Zambia 10/16/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-3
CASA Congo Rush Senegal 10/16/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-4
CASA Madagascar Rush Nigeria 10/16/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-9
ADA Egypt Rush Liberia 10/16/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-10
Ambleside Kenya Amb/Aspen South Africa 10/16/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-11
Rush Mozambique ADA Cameroon 10/16/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-1
Rush Zambia Rush Uganda 10/16/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-2
Rush Senegal CASA Togo 10/16/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-3
Rush Nigeria CASA Ghana 10/16/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-4
Rush Liberia CASA Congo 10/16/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-9
Amb/Aspen South Africa CASA Madagascar 10/16/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-10
Ambleside Kenya ADA Egypt 10/16/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-11
ADA Cameroon Rush Zambia 10/23/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-1
Rush Mozambique Rush Senegal 10/23/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-2
Rush Uganda Rush Nigeria 10/23/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-3
CASA Togo Rush Liberia 10/23/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-4
CASA Ghana Amb/Aspen South Africa 10/23/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-9
CASA Congo Ambleside Kenya 10/23/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-10
CASA Madagascar ADA Egypt 10/23/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-11
Rush Senegal ADA Cameroon 10/23/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-1
Rush Nigeria Rush Zambia 10/23/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-2
Rush Liberia Rush Mozambique 10/23/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-3
Amb/Aspen South Africa Rush Uganda 10/23/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-4
Ambleside Kenya CASA Togo 10/23/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-9
ADA Egypt CASA Ghana 10/23/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-10
CASA Madagascar CASA Congo 10/23/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-11
ADA Cameroon Rush Nigeria 10/30/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-1
Rush Liberia Rush Senegal 10/30/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-2
Rush Zambia Amb/Aspen South Africa 10/30/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-3
Rush Mozambique Ambleside Kenya 10/30/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-4
Rush Uganda ADA Egypt 10/30/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-9
CASA Togo CASA Madagascar 10/30/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-10
CASA Ghana CASA Congo 10/30/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-11
Rush Liberia ADA Cameroon 10/30/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-1
Amb/Aspen South Africa Rush Nigeria 10/30/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-2
Ambleside Kenya Rush Senegal 10/30/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-3
ADA Egypt Rush Zambia 10/30/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-4
CASA Madagascar Rush Mozambique 10/30/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-9
CASA Congo Rush Uganda 10/30/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-10
CASA Ghana CASA Togo 10/30/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-11
ADA Cameroon Amb/Aspen South Africa 11/06/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-1
Ambleside Kenya Rush Liberia 11/06/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-2
Rush Nigeria ADA Egypt 11/06/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-3
Rush Senegal CASA Madagascar 11/06/2021 09:00 09:25 Clement Park 10-4
Rush Zambia CASA Congo 11/06/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-9
Rush Mozambique CASA Ghana 11/06/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-10
Rush Uganda CASA Togo 11/06/2021 09:00 09:25 Clement Park 9A-11
Ambleside Kenya ADA Cameroon 11/06/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-1
ADA Egypt Amb/Aspen South Africa 11/06/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-2
CASA Madagascar Rush Liberia 11/06/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-3
CASA Congo Rush Nigeria 11/06/2021 09:30 09:55 Clement Park 10-4
CASA Ghana Rush Senegal 11/06/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-9
CASA Togo Rush Zambia 11/06/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-10
Rush Uganda Rush Mozambique 11/06/2021 09:30 09:55 Clement Park 9A-11




CONCACAF

JCL CONCACAF

MatchDateKick-Off TimeFieldTeam ATeam B
125-Sep9:009A-6ADA CanadaRush Honduras
225-Sep9:009A-7ADA MexicoRush Costa Rica
325-Sep9:009A-8Ambleside USAAspen Guatemala
425-Sep9:309A-6Rush Costa RicaADA Canada
525-Sep9:309A-7Aspen GuatemalaRush Honduras
625-Sep9:309A-8Ambleside USAADA Mexico
72-Oct9:009A-6ADA CanadaAspen Guatemala
82-Oct9:009A-7Rush Costa RicaAmbleside USA
92-Oct9:009A-8Rush HondurasADA Mexico
102-Oct9:309A-6Ambleside USAADA Canada
112-Oct9:309A-7ADA MexicoAspen Guatemala
122-Oct9:309A-8Rush HondurasRush Costa Rica
139-Oct9:009A-6ADA CanadaADA Mexico
149-Oct9:009A-7Rush HondurasAmbleside USA
159-Oct9:009A-8Aspen GuatemalaRush Costa Rica
169-Oct9:309A-6ADA CanadaRush Honduras
179-Oct9:309A-7ADA MexicoRush Costa Rica
189-Oct9:309A-8Ambleside USAAspen Guatemala
1916-Oct9:009A-6Rush Costa RicaADA Canada
2016-Oct9:009A-7Aspen GuatemalaRush Honduras
2116-Oct9:009A-8Ambleside USAADA Mexico
2216-Oct9:309A-6ADA CanadaAspen Guatemala
2316-Oct9:309A-7Rush Costa RicaAmbleside USA
2416-Oct9:309A-8Rush HondurasADA Mexico
2523-Oct9:009A-6Ambleside USAADA Canada
2623-Oct9:009A-7ADA MexicoAspen Guatemala
2723-Oct9:009A-8Rush HondurasRush Costa Rica
2823-Oct9:309A-6ADA CanadaADA Mexico
2923-Oct9:309A-7Rush HondurasAmbleside USA
3023-Oct9:309A-8Aspen GuatemalaRush Costa Rica
3130-Oct9:009A-6ADA CanadaRush Honduras
3230-Oct9:009A-7ADA MexicoRush Costa Rica
3330-Oct9:009A-8Ambleside USAAspen Guatemala
3430-Oct9:309A-6Rush Costa RicaADA Canada
3530-Oct9:309A-7Aspen GuatemalaRush Honduras
3630-Oct9:309A-8Ambleside USAADA Mexico
Play-Offs
MatchDateKick-Off TimeFieldTeam ATeam B
Quarterfinal 16-Nov9:0010A-63rd Place6th Place
20 Minute Game (No Half-Time)
Quarterfinals 26-Nov9:0010A-74th Place5th Place
20 Minute Game (No Half-Time)
Bye6-Nov9:00Bye1st Place2nd Place
20 Minute Game (No Half-Time)
Semi-Final 16-Nov9:2510A-61 st PlaceWinner of Quarterfinal 1
20 Minute Game (No Half-Time)
Semi-Final 26-Nov9:2510A-72nd PlaceWinner of Quarterfinal 2
20 Minute Game (No Half-Time)
Bye6-Nov9:25ByeLoser of Quarterfinal 1Loser of Quarterfinal 2
20 Minute Game (No Half-Time)
5th Place Match6-Nov9:5010A-6Loser of Quarterfinal 1Loser of Quarterfinal 2
2x10 Minutes (With Half-Time
3rd Place Match6-Nov9:5010A-7Loser of Semi-Final 1Loser of Semi-Final 2
2x10 Minutes (With Half-Time
Championship6-Nov9:5010A-8Winner of Semi-Final 1Winner of Semi-Final 2
2x10 Minutes (With Half-Time

JCL AMERICAS

JCL AMERICAS

MatchRound NoTeam ATeam BDateKick-Off TimeEnd TimeField
11ADA ChileRush Paraguay25-Sep11:00 AM12:00 PM8A
21HC JamaicaHC St. Lucia25-Sep11:00 AM12:00 PM8C
32HC St. LuciaADA Chile2-Oct11:00 AM12:00 PM8A
42Rush ParaguayHC Jamaica2-Oct11:00 AM12:00 PM8B
53ADA ChileHC Jamaica9-Oct11:00 AM12:00 PM8A
63HC St. LuciaRush Paraguay9-Oct11:00 AM12:00 PM8C
74ADA ChileRush Paraguay16-Oct11:00 AM12:00 PM8A
84HC JamaicaHC St. Lucia16-Oct11:00 AM12:00 PM8C
95HC St. LuciaADA Chile23-Oct11:00 AM12:00 PM8A
105Rush ParaguayHC Jamaica23-Oct11:00 AM12:00 PM8C
116ADA ChileHC Jamaica30-Oct11:00 AM12:00 PM8A
126HC St. LuciaRush Paraguay30-Oct11:00 AM12:00 PM8C
Play-Offs (Game Duration = 2x15 Minutes)
MatchRound NoTeam ATeam BDateKick-Off TimeEnd TimeField
13Semi-Final 1Seed #1Seed #46-Nov11:00 AM11:358A
14Semi-Final 2Seed #2Seed #36-Nov11:00 AM11:358B
153rd PlaceLoser Semi-Final 1Loser Semi-Final 26-Nov11:45 AM12:208A
16ChampionshipWinner Semi-Final 1Winner Semi-Final 26-Nov11:45 AM12:208B

JCL EURO/S. AMERICA

JCL EURO/S. AMERICA

MatchDateTimeFieldTeam ATeam B
125-Sep11:00 AM9A-6ADA BrazilRush Ireland
225-Sep11:00 AM9A-7Victory SpainRush Norway
325-Sep11:00 AM9A-8HC St. VincentRush Sweden
425-Sep11:00 AM9A-9HC UruguayRush Greece
52-Oct11:00 AM9A-6Rush NorwayADA Brazil
62-Oct11:00 AM9A-7Rush SwedenRush Ireland
72-Oct11:00 AM9A-8Rush GreeceVictory Spain
82-Oct11:00 AM9A-9HC UruguayHC St. Vincent
99-Oct11:00 AM9A-6ADA BrazilRush Sweden
109-Oct11:00 AM9A-7Rush NorwayRush Greece
119-Oct11:00 AM9A-8Rush IrelandHC Uruguay
129-Oct11:00 AM9A-9Victory SpainHC St. Vincent
1316-Oct11:00 AM9A-6Rush GreeceADA Brazil
1416-Oct11:00 AM9A-7Rush SwedenHC Uruguay
1516-Oct11:00 AM9A-8HC St. VincentRush Norway
1616-Oct11:00 AM9A-9Rush IrelandVictory Spain
1723-Oct11:00 AM9A-6ADA BrazilHC Uruguay
1823-Oct11:00 AM9A-7Rush GreeceHC St. Vincent
1923-Oct11:00 AM9A-8Rush SwedenVictory Spain
2023-Oct11:00 AM9A-9Rush NorwayRush Ireland
2130-Oct11:00 AM9A-6HC St. VincentADA Brazil
2230-Oct11:00 AM9A-7Victory SpainHC Uruguay
2330-Oct11:00 AM9A-8Rush IrelandRush Greece
2430-Oct11:00 AM9A-9Rush NorwayRush Sweden
2530-Oct12:00 Noon9A-6ADA BrazilVictory Spain
2630-Oct12:00 Noon9A-7HC St. VincentRush Ireland
2730-Oct12:00 Noon9A-8HC UruguayRush Norway
2830-Oct12:00 Noon9A-9Rush GreeceRush Sweden
Play-Offs (Game Duration = 2x15 Minutes)
Qrtfinal-16-Nov11:00 AM9A-6Seed #1Seed #8
Qrtfinal-26-Nov11:00 AM9A-7Seed #2Seed #7
Qrtfinal-36-Nov11:00 AM9A-8Seed #3Seed #6
Qrtfinal-46-Nov11:00 AM9A-9Seed #4Seed #5
Bracket B
Semifinal B16-Nov11:45 AM9A-6Loser Qrtfinal-1Loser Qrtfinal-4
Semifinal B26-Nov11:45 AM9A-7Loser Qrtfinal-2Loser Qrtfinal-3
3rd Place Match6-Nov12:30 PM9A-6Loser of Semi-B1
Loser of Semi-B2
Championship Match6-Nov12:30 PM9A-7Winner of Semi-B1
Winner of Semi-B2
Bracket A
Semi-Final A16-Nov11:45 AM9A-8Winner Qrtfinal-1
Winner Qrtfinal-4
Semi-Final A26-Nov11:45 AM9A-9Winner Qrtfinal-2
Winner Qrtfinal-3
3rd Place Match6-Nov12:30 PM9A-8Loser of Semi-A1
Loser of Semi-A2
Championship Match6-Nov12:30 PM9A-9Winner of Semi A1
Winner of Semi-A2

contact

 
Littleton, Colorado  

Phone: 720-624-9000

HOURS

Tuesday-Thursday 10:00am-3:00pm
Copyright © 2021 Colorado Rush Soccer Club | Terms Of Use| Privacy Statement| License Agreement| Children's Privacy Policy  Login